Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 19.12.2018, 09:06

Головна » 2018 » Листопад » 19 » 15 листопада – Міжнародний день відмови від паління
15 листопада – Міжнародний день відмови від паління

Третій четвер листопада  відзначається в світі як Міжнародний день некуріння, який щорічно проголошує Міжнародний союз боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена сигарета завдає шкоди їх здоров’ю.

Вперше ідея кинути курити на один день народилася в Артура Мулані, коли він у 1971 році закликав людей відмовитися хоча б на один день від сигарет, а заощаджені кошти віддати в фонд місцевої школи. У 1974 році «Don’t Smoke Day» – або «День некуріння» – був вперше публічно проголошений на сторінках газети «Монтічелло Таймс», штат Міннесота. 18 листопада 1976 року каліфорнійське відділення Американського товариства раку вперше надало фінансування на рекламу цього дня. Відтоді цей день дістав назву Дня некуріння та з часом став міжнародним.

Для України цей день  є особливо важливим. Україна займає 7-ме місце з кінця у списку 132 країн за рівнем поширеності куріння. У нас курить дві третини чоловіків (старше за 15 років) – 67% – та кожна 5-та жінка – 20%. За роки незалежності жінок, які курять, стало вдвічі більше! Це пояснюється появою жіночих сигарет та вишуканою рекламою, що привнесли з собою міжнародні тютюнові компанії, які зайняли 99% ринку.

Учні нашої школи долучилися до акції «Ні» – палінню»: проводили виховні години, крокували «Сходами переконань» та висловлювали свої думки щодо здорового способу життя на «Паркані думок». Метою акції  було залучення підлітків і молоді до агітаційної і профілактичної діяльності, що сприяє формуванню здорового способу життя у молоді.

Старшокласники виготовляли листівки із слоганами за здоровий спосіб життя (сходи з фразами на сходинках «Паління – це отрута», «Хороше самопочуття – відмінний настрій», «Спорт – це життя», «Здоровий спосіб життя – запорука успіху», «Я щасливий, тому що здоровий»).

Учні середньої ланки підготували стікери і листівки з інформацією про Міжнародний день відмови від паління.

Проаналізувавши думки учнівської молоді, можна зробити висновок, що молодь обирає здоровий спосіб життя та відмову від шкідливих звичок.

Переглядів: 134 | Додав: ЗОШ10 | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2018  »