Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.11.2018, 13:03

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 м.Черкаси

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 4
Користувачів: 1
Форма входу
Головна » 2017 » Грудень » 29 » Декада педагогічної майстерності класних керівників
20:57
Декада педагогічної майстерності класних керівників

Враховуючи необхідність активізації творчих сил педагогів у підвищенні ефективності національно-патріотичного виховання та з метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затвердженої наказом МОН України № 641 від 16.06.2015 р.) у школі було визначено тематику Декади педагогічної майстерності класних керівників: «Виховуємо патріота України на національних традиціях», який пройшов цього року з 11 по 22 грудня 2017 року.

У рамках проведення Декади класні керівники школи взяли активну участь у методичних заходах: педагогічних читаннях, методичних оперативках, нарадах, засіданнях дискусійних клубів, круглих столах, тренінгах, творчих лабораторіях, годинах відкритих думок та інших методичних заходах, що сприяло:

  • підвищенню професійної компетентності класних керівників, їх педагогічної майстерності з питань національно-патріотичного виховання;
  • ознайомленню педагогічних працівників з інноваційними технологіями національно-патріотичного виховання;
  • пропаганді та упровадженню інноваційних моделей, ефективних форм і методів, творчих програм національно-патріотичного виховання у практику роботи школи.

Протягом декади в класах відбулися цікаві події, які не залишили байдужими ні учнів, ні вчителів, ні їхніх батьків.

20 грудня 2017 р. Учні 3 класу разом з вчителькою Пасіченко А.В. та батьками відвідали  Клуб науки «КВАРК»,  який знаходиться в ТРЦ «Хрещатик-Сіті».

Клуб науки «КВАРК» – це все, що потрібно для того, щоб виховати у  дитині маленького генія.

Наукові експерименти, практичні вправи, сучасна інформація зі світу науки і техніки допомагають розкрити всі грані таланту дитини. Мета Клубу  науки «КВАРК» – не дати дітям втратити природний хист до пізнання себе, світу та свого місця у всесвіті. Тут учать нетривіально підходити до вирішення будь-яких життєвих задач, закріпляють в дитині віру в себе та свої можливості!

Під час відвідування Клубу науки «КВАРК» учні брали участь в майстер-класах, самі виготовляли і прикрашали вироби із дерева, дізналися багато нового про закони фізики, грали в ігри, які розвивають логічне мислення учнів, працюючи в групах написали слова подяки працівникам клубу.

Сценарій до свята Святого Миколая «Рукавичка для Святого Миколая», який пройшов у 1-Б класі. Класний керівник Закревська Л.М. підібрала віршований і пісенний матеріал, який відповідає віку молодших школярів, ознайомила із традицією святкування та створила неймовірну атмосферу казки під час проведення свята.

Андріївські вечорниці в 3-іх класах

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що створювалися протягом багатьох століть і освячені віками.

13 грудня  святкуємо День Святого Андрія Первозваного. Андрій Первозванний – це християнський святий, що проповідував християнство. З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія. 13 грудня, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави. На зустрічах панував неповторний дух жартів та веселих пісень, лилася повноводною рікою мелодійна українська пісня. З метою відтворення обряду проведення вечорниць були проведені українські вечорниці. Тут було розкрито красу обряду. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре.

Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української пісні.

13 грудня 3-А (класний керівник Іваненко В.І.)  та 3-Б (класний керівник Пасіченко А.В.)  класи теж зібралися на Андріївські вечорниці. Під час вечорниць діти разом з батьками співали, танцювали, брали участь в іграх, конкурсах. Всім було дуже весело.

18 грудня в 4-А класі (класний керівник Бейбудова О.І.) відбулась виховна година на тему: «Чай. Міцний, приємний та духмяний. Чайна церемонія». Вона мала на меті сформувати творчі здібності, уяву, розвивати кругозір учнів.

Розповісти учням про історію виникнення чаю як напою, познайомити з географією його вирощування, закріпити навички приготування і сервірування стола. Також учні ознайомились із лікувальними властивостями чаю.

Учні говорили про  чай та традиції споживання цього напою в різних країнах світу. Зустріч  проходила у формі чаювання. Напередодні виховної години, 14 грудня, учні разом із учителем  відвідали «Чайний дім», де і познайомились із секретами  чаювання та дізналися, що 15 грудня весь світ відзначив Міжнародний день чаю.

Вечорниці в 4-Б класі (класний керівник Яровенко Г.М.)

Вечорниці – одна з форм осінньо-зимових вечірніх розваг, що відбувались у хаті. На вечорницях оповідали казки, танцювали, поєднуючи дозвілля з роботою. Ще в дохристиянські часи саме в цей період відзначали свято Калити. Проте пережитки старого залишилися, зокрема, це виражено в так званих обрядах Калити, спеціально для яких дівчата випікали коржі, котрі мали назву «калита». Потім із цією обрядовою стравою влаштовували різноманітні ігри та ворожіння.

Молодь у цей день влаштовувала різноманітні забави. Основна дія свята – це відкушування «калити».

Печиво прив'язують якнайвище попід стелею, а потім хлопці та дівчата з зав'язаними очима мусять дострибнути до нього й відкусити.

Саме ці обряди були відтворені на святі, проведеному в 4-Б класі.

 

Виховний захід у 6-А класі (класний керівник Завадська С.Д.)

Тема: «Гортаючи сторінки подвигу…» 74-річниці визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників присвячується.

Захід розпочався вступним словом класного керівника, яка розповіла про долю України та нашого міста під час ІІ Світової війни, про окупацію Черкас фашистськими загарбниками, яка тривала 833 дні, та про початок звільнення нашого краю.

Про хід бойової операції по звільненню міста Черкаси повідомили Волик Євген та Кілімніченко Даніл. Також учням цікаво було послухати розповіді та подивитися презентації Макітрюк Анни, Компанець Олександри, Сторчака Андрія, Заболотнього Романа, Красоти Владислава про воїнів-визволителів, героїв, які віддали життя за звільнення нашого міста. Їх імена увіковічнені в назвах черкаських вулиць.

Наприкінці заходу діти поділилися враженнями, що було для них цікавим та корисним, і висловили свої міркування про те, навіщо ми повинні пам'ятати про імена героїв.

В 6-Б класі (класний керівник Скічко Ю.В.) відбулася виховна година з теми: «Я та мій клас».

Мета: навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій; сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова і вчинки.

Що таке дружба?

Що ви порадите людині, яка хоче мати друзів, але не може їх знайти?

Що потрібно зробити, щоб ваш друг дитинства залишався поряд із вами усе життя?

Чи хотіли б ви, щоб у вас було сто друзів?

Якби ви зустріли людину, в якої сто друзів, про що б ви його запитали?

Чи змінюється поняття дружби в залежності від часу?

В часи війни друг  віддав життя заради друга (оповідання Бруно Ферреро «Двоє друзів»). Як зараз ми ставимося до таких вчинків?

Як вирішити конфліктні ситуації, що трапляються щодня в школі, в класі, в дворі, вдома?

Якого друга я хотів би мати? Що особисто я  можу зробити, щоб мій клас був дружнім колективом?

Ці питання обговорювали учні на годині спілкування  в 6-Б класі.

Вітаємо хлопців – майбутніх захисників Батьківщини

6 грудня вся Україна відзначала свято День захисника України. Дівчата 8-А класу (класний керівник Петренко Л.О.) вирішили влаштувати свято для хлопців майбутніх захисників країни. Дівчата ретельно готувалися до свята: розробили сценарій, підготували відео-інтерв’ю (пародію на телепередачу “Зіркове життя з Катериною Осадчою”) з ведучою – Вікою Кобизькою, зйомку та монтаж виконувала Кузнєцова Дар’я, підготували комп’ютерну презентацію – нагородження хлопців шоколадними медалями у різноманітних жартівливих номінаціях та незвичайних та кумедних досягненнях. Презентацію підготувала Михлик Марина, а нагородження проводила Кібукевич Вкторія.

 На святі були веселі та цікаві конкурси, однокласники дізналися багато цікавих фактів про життя та уподобання один одного.

Дуже весело і смішно проходив конкурс візажистів, де в ролі клієнтів виступали дівчата, а в ролі візажистів хлопці.

Також не менш цікаво проходив конкурс Хто ти?” та «Хто сильніший?» Дівчата сподіваються, що жоден хлопець не лишився байдужим, бо захід пройшов надзвичайно цікаво та весело.

Година спілкування у 8-Б (класний керівник Клименко С.В.) з теми «Дружба, яка вона?»

Мета: поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, навчити учнів сприймати ситуації, аналізувати їх та знаходити шляхи виходу; допомогти усвідомити значимість слова «друг»; сприяти створенню дружнього колективу в класі, школі;  виховувати любов, повагу та бережне ставлення до друзів.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

15 грудня було проведено виховну годину, приурочену до 74-річчя визволення міста Черкаси. Представники 10-А класу (класний керівник Дем’яненко В.М.) ознайомили однокласників та учнів 5-А класу, які були запрошені у якості гостей заходу, з ходом бойових дій за визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни; на прикладі історичних фактів показали, якою ціною далась перемога над окупантами нашої Батьківщини; ознайомили з походженням назв іменних вулиць міста Черкаси. Мета даної виховної години – сприяти формуванню у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана німецько-радянської війни у здобутті перемоги; виховувати почуття патріотизму та національної свідомості.

Переглядів: 253 | Додав: ЗОШ10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Реклама
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz