Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.11.2018, 13:30

Головна » 2018 » Жовтень » 16 » День українського козацтва в школі
День українського козацтва в школі

14 жовтня – День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року № 966/99. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави – гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.

Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив 14 жовтня нове державне свято – День захисника України.

Учні нашої школи долучилися до святкування. У нас пройшов фестиваль дитячого малюнка «Козаки очима дітей», учні початкових класів взяли участь у спортивних змаганнях «Юні козачата», в кожному класі відбулися тематичні виховні години, присвячені 14 жовтню, фестиваль-конкурс козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!», учні 1-Б класу (класний керівник Яровенко Г.М.) виготовили лепбуки до Дня козацтва.

У конкурсі козацької пісні брали участь учні 8-11 класів. Результати: І місце – рій ім. Дорошенка 9-А класу, ІІ місце – рій ім. М.Лисенка 10-А класу, ІІІ – рій ім. Л.Українки 11-А класу. Ройові отримали дипломи від головного судді змагань – директора школи Хилька В.І.

Переглядів: 651 | Додав: ЗОШ10 | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »