Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 20.07.2017, 16:29

Головна » 2017 » Травень » 4 » Навчально-методичний збір з цивільного захисту для заступників директорів шкіл міста

03 травня 2017 року у Черкаській загальноосвітній школі № 10 пройшов навчально-методичний збір з цивільного захисту для заступників директорів шкіл міста.

Тема: «Заходи щодо організації захисту дітей у надзвичайних ситуаціях»

Мета: ознайомити учасників семінару з досвідом  роботи  Черкаської загальноосвітньої школи № 10  щодо організації  ЦЗ та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Проблема цивільного захисту сьогодні набуває великого значення. Адже науково-технічний прогрес, з одного боку, покращує життя людей, а з іншого, – підвищує ризик виникнення аварій і катастроф, тому формуванням цивільного захисту все частіше доводиться ліквідовувати їх наслідки. Адже на території України розміщена велика кількість потенційно небезпечних об’єктів – підприємств нафтової, газової та хімічної промисловості. Деякі з підприємств застосовують і виготовляють радіоактивні, сильнодіючі, пожежо- і вибухонебезпечні речовини. Чорнобильська катастрофа, військові дії в країні та інші надзвичайні ситуації об’єктивно довели необхідність розуміння важливості цивільного захисту. В системі освіти ця проблема вирішується різними шляхами, один з яких – цілеспрямована підготовка учасників навчально-виховного процесу до оволодіння уміннями діяти в умовах надзвичайних ситуацій. Саме з метою навчання в нашій школі відбулося зібрання заступників директорів з навчально-виховної роботи шкіл та позашкілля. Були присутні гості на навчально-методичному зборі  з ЦЗ:

1.Начальник департаменту освіти та гуманітарної політики Степко Євгеній Петрович

2.Начальник Управління ЦЗ Департаменту ЖКГ Черкаської міської ради Саленко Андрій Миколайович

3.Заступник начальника Управління ЦЗ Департаменту ЖКГ Черкаської міської ради  Коломієць Олександр Борисович

4.Представник навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД в Черкаській області Шинкаренко Людмила Іванівна

5.Інженер, спеціаліст І категорії з питань праці групи ЦГО  Орел Олег Іванович

6.Представник Управління Держпродспоживчслужби Савенко Ольга Володимирівна

7.Представник комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Микитченко Сергій Васильович

8.Головний спеціаліст управління освіти Тіхоміров Віктор Вікторович

9.Представник міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Черкаській області Кривошея Юрій Вікторович

10.Викладачі-інструктори комунальної установи «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» Безугляк Анатолій Васильович та Сакун Андрій Володимирович.

Заступник директора з виховної роботи – начальник штабу ЦЗ - Шилова Т.А. ознайомила присутніх із системою роботи школи щодо ЦЗ та дій колективу у разі виникнення НС. Гості висвітлювали важливі питання ЦЗ, а саме: дії у разі виникнення НС на воді,  небезпеку інфекційних хвороб,  невідкладні дії у разі виникнення раптового обвалу будівлі та задимлення приміщень. Особливо зацікавив присутніх виступ викладачів-інструкторів з надання екстреної медичної допомоги, які надали рекомендації щодо проведення дій у разі виникнення поранень різної ступені тяжкості.

Після обговорення питань було проведено навчання формувань ЦЗ школи за ввідною: «Раптове руйнування приміщення та виявлення задимлення приміщення». Відбулася евакуація учнів з приміщення школи та відведення їх у безпечне місце. Діти та вчителі покидали приміщення школи у ватно-марлевих пов’язках, у кожної дитини був бедж з написом її імені та прізвища. Евакуація відбулася швидко, вчителі повідомили начальника штабу ЦЗ про кількість виведених учнів.

Перед учнями та гостями були проведені показові виступи пожежно-рятувального загону, у розгорнутій палатці рятувальники вчили учнів правилам безпеки на воді. Протягом дня була розгорнута палатка «Мобільний навчально-консультативний пункт Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Черкаської області, де кожен учень та житель мікрорайону школи могли отримати рекомендації щодо дій у НС.

Директор школи – начальник ЦЗ школи підвів підсумок проведення евакуації та збору в цілому.

Переглядів: 63 | Додав: ЗОШ10 | Рейтинг: 5.0/1
«  Травень 2017  »