Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.06.2018, 08:37

Головна » 2018 » Травень » 21 » З 14-18 травня 2018 року в школі відбувся тиждень предметів художньо-естетичного циклу

Мистецтво робить світ чарівним, світлим, яскравим, ніжним і прекрасним. Кожна людина   має частинку творчої божественної іскри, що дає можливість створити шедеври в різних видах мистецтва. Такими можуть бути, наприклад, твори образотворчого, музичного та декоративно-прикладного мистецтва, котрі не тільки передають красу навколишнього середовища, а й приносять естетичне задоволення.

Учні нашої школи  також вчаться бачити красу, формують свою естетичну культуру,   розвивають мистецькі здібності. Цьому сприяють різноманітні заходи культурно-мистецького спрямування. Так, у рамках тижня  предметів художньо-естетичного циклу, були проведені різні цікаві творчі заходи. Традиційно в перший день тематичного тижня школярі змогли дізнатися про виняткову силу мистецтва із висловів відомих діячів різних країн, що були представлені у формі роздруківок, які підготували учні 8-9 класів. Під керівництвом Кельм С.В. учнями школи була створена  цікава та змістовна виставка малюнків і виробів з паперу.

15 травня ми  відзначали Міжнародний день сім’ї. Була створена   виставка виробів  родин учнів нашої школи  «Моя творча родина», всім було цікаво познайомитися з виробами  бабусь, дідусів, братиків, сестричок, татусів та матусь наших дітей.  Також в цей день  для учнів 5-х класів відбулася екскурсія до шкільного музею народознавства  «Українська хата – найголовніший родинний оберіг». Вчитель Дяченко О.В. розповіла дітям про обереги української хати, про стародавні традиції та звичаї  українських родин, продемонструвала багато цікавих речей, які колись використовували українці.

Протягом року діти 8-10 класів на уроках мистецтва та художньої культури вивчали всесвітньо відомі шедеври епохи Античності, Середньовіччя, Відродження, пізнали особливості художніх стилів, що панували в мистецтві різних епох: романського, готичного, бароко, класицизму, романтизму, реалізму, і свої знання старанно відобразили в газетах «Мистецтво епох в моєму житті».

З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва, підтримки талановитих школярів, розвитку їх мистецьких здібностей  на другому поверсі школи  16 та 17 травня відбулася виставка робіт учнів 5-10 класів «Натхнення і майстерність народжує шедевр» під керівництвом Ган Л.Р. Також продемонстрували свої вироби  учні гуртків  «Етнолялька»  та «Умілі руки» під керівництвом Ган Л.Р. та Дяченко О.В. Діти нашої школи довели, що вони прекрасні майстри у вишиванні, шитті одягу, створенні м’яких іграшок.

17 травня школа розквітла яскравими вишиванками, які одягли учні та вчителі на честь Всеукраїнського дня вишиванки. Спостерігаючи різні види вишиванок, вишивок, розмаїття кольорової гами, щасливі  обличчя, пригадується відома теза, що краса врятує світ. І дійсно, надзвичайна інсталяція із українських рушників, старовинний український одяг, ляльки-мотанки все  вражає  піднесеною урочистістю, святковістю і відчуттям відповідальності за збереження великої національної історії нашого народу.

А яке ж свято без щирої української пісні? Учні 5 класів із задоволенням показали у змаганні  «Знавці української пісні», яке організувала  вчитель ЛинникА.М. Наші учні люблять і знають українську пісню, вміють відгадувати загадки про народні інструменти, розуміють приказки та прислів’я  про важливість пісні для народу,  отримали насолоду від творів у виконанні прекрасної співачки Квітки Цісик, дізналися про її  життєвий і творчий шлях. Перемогу отримав 5-Б клас, бо найбільше був обізнаний в розмаїтті українських пісень і діти вдало відповідали на  запропоновані питання.

По закінченню тижня були підведені підсумки та відзначені кращі учні, які брали активну участь у різних мистецьких конкурсах та заходах. Отже, сміливо можна сказати, що вічність супроводжує твори мистецтва, поєднується з ними кожної миті, збільшує запас енергії, котрий передала цьому твору мистецтва людина. Теза про те, що краса врятує світ, цілком реальна і виправдана, тому що вона є одночасно спонукою до творчості та головною її результативною ознакою.

Переглядів: 43 | Додав: ЗОШ10 | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2018  »